Evlilik Teklifi Ne Zaman Edilir Nişandan Önce mi?

Evlilik teklifi ne zaman edilir sorusu, çiftlerin tatlı telaşları arasında yapılması gereken en önemli konudur. Evlilik teklifiyle ortaya çıkan anılar bir ömür boyunca unutulmaz. İlerde anne ve babalar çocuklarına bir anı biriktirmiş olur. Aynı zamanda insanlar evlilik süreçlerini en iyi şekilde en mutlu şekilde geçirmek için her türlü organizasyonu gerçekleştirmek ister.

Nişanlandıktan Sonra Evlilik Teklifi Etmek

Evlilik teklifi ne zaman edilir konusuna bakılacak olursa aslında evliliğin gidişatına göre belirlenir. Yani eğer bir anda evlilik yoluna girildiyse ve evlilik teklifi yapılmadan söz, nişan gibi olaylar gerçekleştirildiyse mecburen nişandan sonra evlilik teklifi yapılması gerekmektedir. Çünkü evlilik teklifi yapılmadan bir evliliğe başlamayı hiçbir çift tercih etmez. Genelde evlilik sürecine bir anda giren ve kendini bu süreç içerisinde bulan kişilerin aileleri evlilik olayına karıştığı için evlilik teklif etmeden sözlenme ve nişanlanma gibi aktiviteler gerçekleştirilmiş olur. Nişandan sonra da evlilik teklifi edecek olan kişi karşı tarafa sürpriz yaparak onun hiç beklemediği bir anda evlilik teklifini romantik bir şekilde edebilir.

Nişanlanmadan Önce Evlilik Teklifi Etmek

Evlilik teklifi nişandan önce mi yapılır diye merak eden kişiler verilecek cevap aslında evettir. Çünkü evlilik teklifi edilirken karşı tarafın onayının olup olmaması gerektiği öğrenilmelidir. Yani evlilik teklifi edecek kişi kendini gerçekleşecek olan evliliğe hazır hissedebilir. Fakat karşı tarafın bu evliliğe hazır hissedip hissetmediğinden emin olabilmek için evlilik teklifi edilir. Bu sebeple söz ve nişan tamamlandıktan sonra karşı tarafın fikrini almak için evlilik teklif etmek biraz mantıksız olacaktır. Fakat zaten en baştan evlilik teklif evlenmek isteyen çiftler buna karar verip direkt nişan ve sözünü gerçekleştire bilirler.

Yine de evlilik teklifi sözlenmeden ya da nişanlanmadan önce karşı tarafa sürpriz yaparak gerçekleştirilen bir evlilik teklifi olmalıdır. Çünkü zaten evlilik sürecinde olan biri karşı tarafın ona teklif edeceğini tahmin eder. Böylece kişiler daha planlı bir şekilde evlilik sürecine girebilir ve düğün sürecini daha planlı bir şekilde yapabilirler. Aksi taktirde çok fazla telaş olur gelin ve damat bu evlilik sürecinde büyük strese girebilir.

Yorum yapın