Neuro Optimizer nedir? Neuro Optimizer ne için kullanılır?

Jarrow Formulas Neuro Optimizer, beyin işlevini ve sağlığını desteklemek için üretilmiş bir beyin takviyesi olarak bilinmektedir. Beyin sinir sistemini besler ve korumayı amaçlar. Beyin sağlığını desteklemek için tasarlanmış amino asitler karışımıdır.

Neuro Optimizer hakkında Türkçe kaynak fazla olmadığı için yabancı kaynaklardan çeviri ile bu yazıyı hazırladık.

Formülün amacı nörotransmitterleri destekleyerek sinir sistemini besleyip, zihni ve hafızayı iyileştirmektir. Kutu içeriğinde 120 kapsül bulunmaktadır.

Neuro Optimizer’i kimler kullanıyor?

Bu gıda takviyesi için yazımızın başında söylediğimiz gibi resmi Türkçe kaynak çok az. Ülkemizde araştırmalarımızdan ve görüştüğümüz ailelerden alınan bilgilere göre beyin kanaması geçirenler, prematüre doğumdan dolayı zihinsel gelişim geriliği olanlar, otizmli ve beyin ameliyatı geçiren kişilere nöroloji doktorları öneriyor.

Yabancı kaynaklara göre daha iyi zihin ve hafıza için kişilerin alıp kullandıklarına dair bilgiler edindik. Söz konusu beyin olduğu için doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle bu tür ilaç ve takviyeleri kullanmanızı önermiyoruz!

Jarrow Formulas Neuro Optimizer İçeriği

 • Folik Asit
 • Sitidin 5²- difosfokolin
 • Fosfatidilserin
 • Asetil L-Karnitin
 • L-Glutamin
 • Alfa Lipoik Asit
 • Taurin
 • Fosfatidilkolin
 • Silikon dioksit
 • Magnezyum Stearat (bitkisel kaynaklı)
 • Selüloz.

Neuro Optimizer, bir besin takviyesi markasının adıdır ve genellikle beyin sağlığını desteklemeye yönelik bir ürün olarak sunulur. Beyin fonksiyonları, hafıza, odaklanma ve zihinsel keskinlik gibi alanlarda destek oluşturmak için tasarlanmıştır.

Neuro Optimizer genellikle aşağıdaki ana bileşenleri içerebilir:

 1. Asetil-L-Karnitin (ALC): Beyin fonksiyonlarının desteklenmesine yardımcı olabilir ve zihinsel enerjiyi artırabilir.
 2. Fosfatidilserin (PS): Hafıza ve bilişsel performansın iyileştirilmesine katkıda bulunabilir.
 3. L-Glutamin: Beyin için önemli bir besin maddesi olan glutaminin bir türevidir.
 4. CDP-Kolin (Sitidin-5′-difosfokolin): Beyin sağlığını ve nörotransmitter sentezini destekleyebilir.
 5. N-Asetil-L-Sistein (NAC): Antioksidan özellikleri nedeniyle beyin sağlığına katkıda bulunabilir.
 6. Alfa Lipoik Asit: Antioksidan özelliklere sahip olup, beyin hücrelerini korumaya yardımcı olabilir.

Neuro Optimizer, Jarrow Formulas şirketi tarafından üretilmektedir. ABD menşei olan bu firma 1977’de kurulmuştur.

Şirket bu beyin takviyesinin herhangi bir yan etkisi bulunmadığını, alerjen madde içermediğini ve uyarıcı olmadığını iddia etmektedir. Ürünün içinde soya vardır.

Neuro Optimizer Fiyatı ne kadar?

Neuro Optimizer fiyat konusunda sitemiz bilgi vermemektedir. Ancak ürün Türkiye’de resmi olarak satılmadığı için ABD üzerinden getirip satan kişiler bulunmaktadır. Dolar kuruna göre 300-900 TL arası değişmektedir. Pahalı bir gıda takviyesi olduğu için ürünün sahteleri çoktur. Bu konuda dikkat etmenizi öneriyoruz.

Satın almak için tıklayın!

Neuro Optimizer
Neuro Optimizer

Neuro Optimizer kullananlar veya bilgisi olanlar yazı altından yorum yazarak bilgilerini paylaşabilir ve tartışabilirler.

NOT: Bu yazı kesinlikle tanıtım ve öneri içermemektedir. Bir ziyaretçimiz tarafından Türkçe kaynak bulunmadığı tavsiyesi üzerine yazı eklenmiştir. Tanıtım olmaması için takviyenin üreticisinin sitesi bile eklenmemiştir. Kesinlikle doktora danışarak kullanmanızı ve takip edilmesi gerekmektedir. Bize fiyat ve temin edilme konusunda lütfen soru sormayın.

Neuro Optimizer, genellikle zihinsel yorgunluğu azaltma, hafızayı ve öğrenmeyi güçlendirme, konsantrasyonu artırma gibi amaçlarla kullanılır. Ancak, herhangi bir besin takviyesi kullanmadan önce, özellikle eğer mevcut sağlık durumunuz veya kullandığınız ilaçlar varsa, bir sağlık uzmanıyla görüşmek önemlidir. Ayrıca, takviyelerin kullanımına ilişkin önerilen dozları takip etmek de önemlidir, çünkü aşırı alım bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

https://kiztarafi.com/saglik/hidrosefali-nedir-29820
https://kiztarafi.com/anne-ve-cocuk/erken-dogum-nedir-29110
https://kiztarafi.com/saglik/luminaletten-nedir-luminaletten-ne-icin-kullanilir-29793